Wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka

Zanim na świecie pojawi się mały brzdąc, należy przygotować mu odpowiednie warunki do rozwoju. Ilość akcesoriów, ubranek i elementów wyposażenia jest tak wielka, że można dostać zawrotu głowy. Producenci prześcigają się w tworzeniu i wymyślaniu kolejnych akcesoriów do dziecięcego pokoju, łóżeczka i wózka, które niekoniecznie są potrzebne. Każde dziecko jest inne i rozwija się w troszkę inny sposób, dlatego nie sposób przewidzieć co i w jakim stopniu na pewno będzie nam potrzebne. Czy nasze dziecko będzie na tyle niespokojne, że nie będzie mogło obyć się bez ochraniaczy na łóżeczko, czy będzie takim zmarzluchem, że nawet dwa kocyki nie będą w stanie go rozgrzać?

Wszystko, co związanie z pierwszymi tygodniami życia dziecka jest dla rodziców intuicyjne, często ich wiedza poprzedzona jest obserwacjami, czytaniem, rozmowami. Przyjaciele, rodzina, znajomi są skarbnicą wiedzy. Są w stanie przekazać cenne informacje, porady, których nie da się wyczytać z żadnej książki. Warto chłonąć tę wiedzę, po to, by wiedzieć, czego używać, a czego lepiej unikać. Bezapelacyjnie jedną z najbardziej uniwersalnych i wygodnych rzeczy jest śpiworek do wózka. Nie sposób wyobrazić sobie spacerów, nie tylko zimowych czy jesiennych, bez miękkiego, ciepłego i wygodnego śpiworka. Wózki często tworzone są z twardych tworzyw, wyścielane wewnątrz materiałem nie gwarantują odpowiedniej wygody. Śpiwory, które szczelnie otulają Twojego niemowlaka są oazą spokoju i miękkości dla Twojego Dziecka. Nasze mają zapinany kaptur, by dodatkowo chronić delikatną głowę dziecka.

Bardzo przydatnym akcesorium, są rożki niemowlęce. Rożki stworzone zostały, by utulać dziecko, czyli gwarantować mu niezwykle potrzebną w pierwszych chwilach życia bliskość i poczucie bezpieczeństwa podczas zasypiania. Niemowlęta śpią na plecach, dokładnie tak, jak je ułożymy. Dla wielu bobasów dużym ułatwieniem będzie rożek, który będzie namiastką dotyku i przytulenia rodziców. Często rożki służą jako kocyki. Większe dzieci mogą się w nich ocieplać po kąpieli, drzemać w dzień. Rożki mogą także służyć do noszenia dziecka.

Nie można zapominać o tak oczywistych przedmiotach, jak poduszki czy kocyki. Żadne łóżeczko czy wózek nie będą wygodne bez poduszki, czy kocyka. Kocyki to elementy, które mogą pozostać z dzieckiem nawet bardzo, bardzo długie lata. Jeśli czekacie na pojawienie się dziecka w waszym domu, zaopatrzcie się w pierwszej kolejności w to, co naprawdę niezbędne. Z czasem sami będziecie wiedzieć najlepiej, czego potrzebuje wasza pociecha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl